IPSEN
Pacjent > Strona główna > Aktualności
Aktualności

Aktualności

Pierwszy dzień budowania świadomości o nowotworach neuroendokrynnych - NET

W listopadzie obchodzony jest  międzynarodowy dzień budowania świadomości o rzadkim rodzaju nowotworu  - guzach neuroendokrynnych (NET – eng. Neuroendocrine Tumors). W tym roku Polska po raz pierwszy włącza się w jego obchody. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w pierwszej akcji Zebra Challenge w dniu 15 listopada 2014 roku podczas warszawskiego Rajdu Miejskiego. To inicjatywa, która zwróci uwagę na zagadkowy i trudny w diagnozie nowotwór neuroendokrynny.  

Guzy neuroendokrynne to nowotwory niejednoznaczne w ocenie. Z tego powodu międzynarodowym symbolem działań edukacyjnych w tym obszarze stała się … zebra, ponieważ trudno stwierdzić czy jest ona w białe czy też w czarne pasy. Zebra Challenge to międzynarodowa inicjatywa wspierająca pacjentów z nowotworami  neuroendokrynnymi. Ludzie na całym świecie w listopadzie biorą udział w różnych wyzwaniach sportowych, by okazać swoje wsparcie, propagować wiedzę na temat tej nieznanej choroby i wskazać, że dzięki szybkiej diagnozie oraz leczeniu pacjenci mogą być równie aktywni. 

Pierwsza polska edycja akcji odbędzie się 15 listopada 2014 r. podczas Rajdu Miejskiego w Warszawie. Uczestnicy Rajdu podejmą wyzwanie pokonania trudnego biegu, nie tylko dla siebie, ale także dla osób dotkniętych nowotworem neuroendokrynnym.  Wierzymy, że czynne włączenie się w obchody Dnia Nowotworów Neuroendokrynnych „Zebra Challenge” przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej na temat tego rzadkiego typu nowotworu a tym samym skróci czas rozpoznawania tej choroby  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Rajdzie.

  

Zebra
Rakowiak.pl
Porady specjalistow